Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Hotel TORYSA v Sabinove.

Interné ID: DM050HSB
Ulica: Nám. slobody 1
Obec: Sabinov
Okres: Sabinov
Kraj: Prešovský kraj
Druh: Objekty
Typ: Predaj
Typ objektu: Hotel, penzión
3 599 990 €
bez DPH

Popis nehnuteľnosti

Exkluzívne ponúkame na predaj nádherný, historický hotel v centre mesta Sabinov.

3D obhliadka: https://livetour.istaging.com/ecb3e672-33d4-4b26-8d18-4ef1ff6448a8

Videoobhliadka: https://youtu.be/huoMR9tAGv4

V súčastnosti hotel disponuje kapacitou 23 izieb, s možnosťou ubytovať 50 hostí.

Rozloženie izieb:

Jednoposteľová izba - 4 ks (4 osoby)
Dvojposteľová izba - 12 ks (24 osôb)
Trojposteľová izba - 1 ks (3 osoby)
Štvorposteľová izba - 1 ks (4 osoby)
De luxe izba pre 2 osoby - 3 ks (6 osôb)
Apartmán pre 2 osoby - 3 ks (6 osôb)

Reštaurácia s kaviarňou je v dennodennej prevádzke, kapacita sedenia je 45 ľudí, k dispozícií je aj salónik určený na súkromné oslavy, či konferencie.

Potencionálny investor  alebo nový majiteľ bude čerpať z bohatej histórie, zabehnutej prevádzky dobrého mena a lukratívnej polohy. Hotel je v priaznivých a pozitívnych ekonomických ukazovateľoch, predpokladaná návratnosť investície je okolo 7 rokov.

Hotel Torysa poskytuje celoročné ubytovanie na úrovni trojhviezdičkového hotela v centre mesta Sabinov v kompletne zrenovovaných jednoposteľových, dvojposteľových izbách a apartmánoch. Súčasťou hotela je aj reštaurácia s kaviarňou a wellness.

Hotel Torysa tak, ako ho poznáme v súčasnej podobe funguje od roku 2005.

Budova slúžila od jej postavenia na kultúrny život Sabinovčanov. V roku 1901 ju postavilo mesto Sabinov, ktoré pociťovalo potrebu zriadiť pohostinské zariadenie vyššieho štandardu v centre mesta. Starí Sabinovčania ho poznali pod názvom Kaviarňa, Kaffehauz, Káveház, Bellevue, či Mestská kaviareň.

Neskôr sa pribudovala druhá časť, v ktorej bola nová divadelná viacúčelová sála časom vybavená aj premietačkou filmov. Objekt kaviarne bol prenajímaný rôznym nájomcom až do jeho znárodnenia. Po presťahovaní kina do novej budovy začal objekt chátrať.

Prvý plán na rekonštrukciu, ktorého cieľom bolo zlúčiť oba objekty a premeniť ich na hotel s reštauráciou malo mesto v roku 1993. To však po čase stroskotalo na vyčerpaní finančných zdrojov mesta, tak objekt ponúkli na predaj. V roku 2003 odkúpili budovu súčasní majitelia a zrekonštruovali hotel do súčasnej podoby s úctou k histórii tohto miesta. V roku 2005 bol slávnostne otvorený Hotel Torysa s kaviarňou a reštauráciou.

Pamätníci zašlej slávy Torysy privítali realizáciu rekonštrukcie vernej podobe dlhoročného strediska intelektuálneho života v Sabinove. Aj dnes sa Sabinovčania, ktorých život odvial do iných kútov krajiny, či sveta vracajú na miesto, ku ktorému ho ťahajú milé spomienky. Často so slzou v oku a radosťou v tvári konštatujú, že zašlá sláva Torysy z ich mladosti je späť a drží krok s dnešnou rýchlou dobou s gráciou Sabinovčanky.

Pre viac informácií a termíny obhliadok sa neváhajte na nás obrátiť na tel. čísle 0908 879 958, mailom na david.mauer@kingreal.sk alebo osobne na pobočke realitnej kancelárie KING REAL, Vajanského 37, 080 01 Prešov.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Torysa Hotel provides three-star accommodation in single rooms, double rooms, double double rooms, suites, Deluxe rooms and rooms for the disabled. The hotel also has a restaurant with a café and a wellness area.

At present, the hotel has a capacity of 23 rooms, with the possibility to accommodate 50 guests.

Room layout:

Single-bed room - 4 pcs (4 people)
Double-bed room - 12 pcs (24 people)
Three-bed room - 1 pc (3 people)
Quadruple room - 1 pc (4 persons)
De luxe room for 2 people - 3 pcs (6 people)
Apartment for 2 people - 3 pcs (6 people)

The restaurant with café is in daily operation, the seating capacity is 45 people, there is also a lounge designed for private celebrations or conferences.

A potential investor or new owner will benefit from a rich history, established operation, reputation and lucrative location. The hotel is in favorable and positive economic indicators, the expected return on investment is about 7 years.

History of the Torysa Hotel

The Torysa Hotel, in the current form, has been running since 2005.
The building was built to improve the cultural life of Sabinov citizens. It was built by the town of Sabinov, which felt the need to establish a hospitality unit of a better level in the center of the town. Older citizens of Sabinov knew this place under many names, such as Kaviarňa, Kaffehauz, Káveház, Bellevue or Mestská kaviareň.

Later on, a second part was built up, which served as a new multipurpose theatre hall, later equipped with a bioscope. The café premises had been rented to various tenants until the nationalization took place. After moving the cinema to a new place, the building started dilapidating.

The first plan for reconstruction, whose purpose was to merge both objects and turn them into a hotel with a restaurant, was held by the city in 1993. That, however, failed because of running out of financial resources of the town later on, which forced them to sell the building. In 2003, the building was sold to the current owners, who reconstructed the hotel and gave it the present look, respecting the history of this town. The grand opening of the Torysa Hotel with a café and restaurant took place in 2005.

Those who remember the past fame of the Torysa Hotel, appreciated the trustworthy reconstruction of the longstanding center of intellectual life in Sabinov. Even today, Sabinov citizens, whose path has lead them to a different part of the country or world, are coming back to the place, to which they are being tempted by the nice memories of theirs. Often with a tear in their eye and happiness on their face, they state that the past fame of the Torysa Hotel from their childhood is back and gracefully keeps up with today’s pace.

 

For more information and dates of proprety inspections, do not hesitate to contact us on tel. number 0908 879 958, by e-mail at david.mauer@kingreal.sk or in person at the branch of the real estate agency KING REAL, Vajanského 37, 080 01 Prešov.

 

 

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
korporácia
Úžitková plocha:
3533 m2
Zastavaná plocha:
2485 m2
Podlahová plocha:
2485 m2
Stav:
úplne prerobený
Počet izieb:
23
Energetická náročnosť budovy:
Klasické materiály
Typ výbavy:
kompletne vybavený
Balkón:
áno
Loggia:
áno
Terasa:
áno
Verejné parkovanie:
áno
Sklad:
áno
Výťah:
áno
Celková plocha:
3533 m2
Počet vonkajších parkovacích miest:
20
Vykurovanie - centrálne:
áno
Telefón:
áno
Internet:
áno
Satelit:
áno
Káblová TV:
áno

Pozrieť na mape

Maklér

Dávid Mauer, RSc.

Dávid Mauer, RSc.

Obchodník Bardejov

Ako realitný maklér pracujem v KING REAL od roku 2019, momentálne som na pozícií obchodníka pobočky KING REAL v Bardejove na ul. Hviezdoslavova 1 (Hotel pod Bránou). 

Práca realitného makléra je slobodné podnikanie, ktoré si vyžaduje sebadisciplínu, odhodlanie byť sebestačný a nezávislý, je nevyhnutné mať veľkú predstavivosť a to mi vyhovuje. 

So spoločnosťou KING REAL Vám ponúkame špičkové služby, najnovšie trendy v oblasti predaja nehnutelnosti a nástroje ako je 3D prehliadka, prehliadka dronom alebo moderný internetový marketing na sociálnych sieťach a pod. 

Každý nový klient je pre mňa výzva, teším sa na spoluprácu s Vami... :)

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti